10 راه سازنده برای گذراندن زمان در خانه

نمی دانید که چگونه وقت خود را در خانه بگذرانید؟ بیشتر مردم این روزها در خانه می مانند تا در کنار خانواده خود در امان باشند و از آن محافظت کنند ، دلیل این چالش ناشی از گسترش سریع کروناویروس (COVID19) در سراسر جهان است.

بنابراین به جای نگرانی از وضعیت و ماندن افسرده اجازه می دهد تا به برخی از راه های مولد برای گذراندن وقت به روشی مفید تر توجه کنیم. این بهترین زمان برای انجام کلیه وظایف مهم خود در خانه و همچنین گذراندن مدتی با کیفیت در کنار خانواده عزیز است.

این مقاله به شما کمک می کند تا برخی موارد جالب ، معنی دار و کاربردی را برای بهبود مهارت های خود و استفاده از وقت خود در یک راه خیلی بهتر زمان با ارزش است ، بنابراین از آن عاقلانه استفاده کنید.

1. Learn Something New

این بهترین زمان برای یادگیری چیز جدید است. هر مهارت در زندگی مفید است و می تواند در هر زمان و در موقعیت های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. چندین وب سایت مانند Coursera و MIT البته دوره های آموزشی شگفت انگیز وجود دارد.

از وب سایت ها و برنامه های خوب استفاده کنید

برخی وب سایت های خوب مانند

 • Wikipedia
 • Quora
 • Pinterest
 • Howstuffworks
 • Lifehacker
 • Google
 • LinkedIn

چنین وب سایت هایی به شما کمک می کنند تا دانش کسب کنید و باهوش تر و خردمندتر شوید. سعی کنید مواردی مانند آشپزی ، مهارت های رایانه ای ، برنامه نویسی ، باغبانی ، موسیقی ، نوشتن ، آواز خواندن و غیره را یاد بگیرید.

همچنین می توانید از این زمان برای یادگیری کاردستی هایی مانند نقاشی ، دوخت ، هنر مداد ، اریگامی و غیره استفاده کنید. در مورد تاریخ جهان ، فرهنگ ها و تمدن های مختلف بخوانید.

یادگیری چیزهای جدید باعث می شود ذهن شما را فعال و انرژی بخشد در حالی که باعث می شود احساس خوشبختی و اطمینان داشته باشید.

2. برخی کتاب های خوب را بخوانید

کتاب ها بهترین دوستان بشر عبارتی رایج است که ما اغلب شنیده ایم. این بهترین زمان برای خواندن چند کتاب عالی برای غنی سازی دانش و آگاهی شماست. میلیونها کتاب هم بصورت آنلاین و هم آفلاین در دسترس است. موارد صحیح و مورد علاقه خود را انتخاب کنید و هر زمان که می خواهید بخوانید.

 برخی کتاب های خوب

را بخوانید. خواندن را تمرین کنید و آن را به یک عادت تبدیل کنید

خواندن یک عادت عالی است که می توانید توسعه دهید. بیشتر افراد موفق دنیا زمان زیادی را با کتاب می گذرانند. سعی کنید یک کتابخانه کوچک از کتابهای خوب را در خانه نگهداری کنید. خواندن باعث افزایش تفکر و خلاقیت می شود و همچنین به خصوص در چنین مواقعی روحیه شما را بالا می برد.

برخی از کتاب ها به شما در زندگی شخصی کمک می کنند در حالی که سایر کتاب ها راه حل هایی را برای زندگی حرفه ای شما ارائه می دهند. همچنین می توانید برای رفع مشکلات در خانه و اعتماد به نفس بیشتر ، چند کتاب کمک به خود یا کتابهای DIY پیدا کنید.

3. خانه خود را تمیز و سازماندهی کنید

یکی از بهترین کارهایی که می توانید در خانه انجام دهید این است که خانه خود را تمیز کنید و تمام امور خود را سازماندهی کنید. یک خانه تمیز و سازمان یافته آن را به مکانی امن تر و شادتر برای شما و خانواده تبدیل می کند.

 خانه خود را تمیز و سازماندهی کنید

جلوگیری از درهم و برهمی

. بنابراین با یک خانه تمیز ، بهداشتی و سامان یافته سریعتر و بارورتر شوید. اتلاف وقت جستجوی چیزهای خود را در اطراف خانه.

همه چیز را در مکان مناسب نگه دارید

مکانهای مناسب را برای همه موارد مهم خود بیابید تا در هر زمان که بخواهد قابل دسترسی باشد. خانه خود را شاداب کرده و از عطرهای معطر برای زیبایی آن استفاده کنید. آن پرده ها را بشویید و آن مبل ها و فرش ها را تمیز کنید. از این زمان برای تازه کردن خانه خود و بهتر و بدون جوانه زدن استفاده کنید.

4. زندگی شخصی و حرفه ای خود را به روز کنید

این زمان بسیار خوبی برای به روز کردن زندگی شخصی و حرفه ای شماست. از این زمان برای ارتباط با دوستان و نزدیکان خود استفاده کنید و روابط شخصی و حرفه ای خود را تجدید کنید.

از فناوری برای اتصال

استفاده کنید. شما می توانید با دوستان و نزدیکان خود از طریق گپ تصویری ، تماس های صوتی یا تماس های کنفرانسی تماس بگیرید.

زندگی حرفه ای با ارتباط با همکاران دفتر و ایجاد روابط و درک بهتر. شما همچنین می توانید پروژه ها و ایده های جدیدی را برای کمک به سازمان خود بهتر و پیشرفت کنید.

همچنین به شما کمک می کند تا در مورد فن آوری های جدید بیاموزید و در مورد راه های بهتر و کارآمد در انجام کار خود بیاموزید. LinkedIn را امتحان کنید تا با متخصصان دیگر ارتباط برقرار کرده و از آنها بیاموزید.

برای یادگیری چیز جدید و بهبود مهارت های زبانی ، تماشای تد صحبت کنید. شما همچنین می توانید از زمان برای برنامه ریزی سرمایه گذاری خود و سازماندهی منابع مالی خود برای تأمین امنیت آینده خود استفاده کنید.

5. دنبال سرگرمی های خود باشید

در این زندگی شلوغ ، بندرت به دنبال سرگرمی های خود وقت می یابیم. بنابراین اگر در خانه هستید می توانید مدتی را در سرگرمی های شخصی خود سپری کنید یا در سرگرمی های خود به فرزندان و خانواده خود کمک کنید.

وقت خود را صرف سرگرمی های خود کنید

داشتن سرگرمی راهی عالی برای لذت بردن از زندگی است و همچنین بسیار رضایت بخش استرس را کاهش می دهد و به شما کمک می کند تا متمرکز شوید. همچنین می توانید در یک زمینه خاص متخصص شوید. اینترنت و به ویژه YouTube منبع خوبی از نکات و ایده ها برای یادگیری بیشتر و بهبود سرگرمی های شما است.

 دنبال سرگرمی های خود باشید

تلاش برای سرگرمی جدید همچنین ممکن است راهی عالی برای اطلاع از مهارت ها و استعدادهای پنهان شما باشد. شما می توانید

 • Music
 • Music
 • Dancing
 • نقاشی
 • نقاشی
 • عکاسی
 • آموزش
 • آموزش
 • مربیگری
 • باغبانی
 • تماشای فیلم ها و نمایش ها
 • خواندن

همچنین می توانید پروژه های مختلف DIY را امتحان کنید.

6. کاوش برخی برنامه های کاربردی تلفن همراه مفید

هزاران برنامه کاربردی تلفن همراه در انتظار بررسی هستند. موارد مناسب را انتخاب کنید و از آن برای یادگیری یا پیشرفت مهارت های خود استفاده کنید. برنامه های تلفن همراه می توانند به چندین روش به ما کمک کنند و زندگی ما را بهتر کنند.

 برخی از برنامه های کاربردی موبایل را کاوش کنید

برنامه مناسب را بیابید

کلید یافتن برنامه مناسب برای حل مشکلات ما و کارآمدتر شدن ماست. برای بارگیری برنامه های معتبر تلفن همراه از فروشگاه Google Play استفاده کنید. قبل از بارگیری آن ، صحت برنامه را بررسی کنید. برنامه های صحیح می توانند به شما کمک کنند بسیاری از مشکلات را حل کرده و کار خود را انجام دهید.

7. Solve Puzzles، Play Games and Exercise

بازی کردن با اعضای خانواده یک روش عالی برای گذراندن وقت در خانه است. همچنین می توانید حل معماها را باهوش تر کنید و مغز خود را فعال و هوشیار نگه دارید.

Puzzles Boost Brain عملکرد

این بازی ها برای مغز عالی هستند و همچنین به تقویت عملکرد و حافظه مغز کمک می کنند. شما می توانید بازی هایی مانند بازی با ورق و بازی های بورد مانند شطرنج ، لودو ، تجارت و غیره را با خانواده انجام دهید.

 حل پازل ها ، بازی ها و ورزش ها

تمرینات ساده ای را در خانه انجام دهید تا مناسب باشد. اسکوات ، جست و خیز ، pushup را امتحان کنید. امتداد و غیره. این به شما کمک می کند تا شاد و مناسب باشید.

8. Shop Smart and Live Better

این زمان بسیار خوبی برای کشف دنیای خرید آنلاین و یافتن همه موارد مورد علاقه خود است. سایت هایی مانند Ubuy بیش از 50 میلیون محصول را ارائه می دهند که با یک کلیک ساده روی تلفن یا ماوس خود دریافت می کنید. محصولات عالی را کشف کنید که می توانند سبک زندگی شما را بهبود بخشیده و آن را بسیار بهتر کنند.

شکار برای بهترین پیشنهادات و پیشنهادات

حتی اسباب بازی ها ، بازی ها و کارهای هنری را نیز درست از راحتی مبل های خود بخرید. برای صرفه جویی در هزینه و انتخاب محصول مناسب برای شما یا خانواده و دوستانتان بهترین پیشنهادات و معاملات را پیدا کنید. تنوع و طیف وسیعی از محصولات به صورت آنلاین برای شما در دسترس است.

9. با کودکان کار خود را انجام دهید و به آنها مهارتهای زندگی را بیاموزید

انجام برخی کارهای منزل به همراه فرزندانتان ضروری است. این یک روش عالی برای تقویت اوراق قرضه و همچنین آنها را مسئول تر و باهوش تر است. این همچنین می تواند آنها را برای مدیریت زندگی مستقل تر کند و چیزهای جدیدی را که برای زندگی ضروری است یاد بگیرید.

مهارتهای زندگی ضروری هستند

مهارت های مهم زندگی مانند ارتباطات مؤثر ، تصمیم گیری و زبان بدن را به فرزندان خود بیاموزید. آنها همچنین می توانند یاد بگیرند که اتاق های خود را تمیز و منظم نگه دارند. به آنها بیاموزید که چگونه عاقلانه پول خرج کنند و چگونه یک زندگی شاد و موفق زندگی کنند.

10. وقت خانواده را با کیفیت سپری کنید

اگر به خوبی اولویت بندی می کنید و می توانید فعالیت های خود را برنامه ریزی کنید ، می توانید وقت خود را در خانه با معنی بیشتر بگذرانید. سپری کردن وقت با کیفیت با خانواده ، بخش مهمی از زندگی است.

 گذراندن وقت خانواده با کیفیت

لحظه های به یاد ماندنی را ایجاد کنید

خاطرات ماندگار را برای شما و خانواده ایجاد کنید و از کنار هم لذت ببرید. زندگی کوتاه است و از این رو ، وقت و انرژی خود را صرف مسائل بی اهمیتی نمی کنیم که انرژی ما را هدر می دهد. برای رشد اعتماد به نفس ، مهارت و بلوغ ، متمرکز شوید و برخی فعالیتها یا بازیها را با خانواده انجام دهید. برخی از فیلم ها و تصاویر خانوادگی را با هم تماشا کنید.

این به شما کمک می کند تا زندگی خود را به عقب برگردانید و با گذشته ارتباط برقرار کنید. در مورد زندگی خود با خانواده صحبت کنید و بر اساس تجربیات به آنها توصیه های مفیدی دهید.

نتیجه گیری

مقاله فوق به شما کمک می کند تا در خانه بطور عاقلانه بگذرانید. این بخش بیشتر جنبه های مهم زندگی یک زندگی شاد و سالم را در بر می گیرد. حفظ تعادل مناسب در زندگی برای داشتن یک زندگی شاد ، آرام و معنادار ضروری است.

توجه خود را به سلامت و سلامتی متمرکز کنید

همچنین ، از سلامتی و سلامت خانواده خود مراقبت کنید. این همچنین شامل سلامت روان خانواده است. برای یک زندگی موفق و سعادتمند به خوبی برنامه ریزی کرده و نکات فوق را دنبال کنید.